Historia zbiórki „Magazyn Fundacji”

Jak to się zaczęło?

Fundacja Bezcenni powstała w kwietniu 2019 roku, aby nieść pomoc kobietom w kryzysie, ofiarom przemocy domowej, rodzinom w trudnej sytuacji materialnej. Zapewniamy równy start dzieciom, bez względu na to w jakich okolicznościach przyszły na świat oraz wsparcie dla kobiet w radosnym, godnym i spełnionym przeżywaniu macierzyństwa.

Naszym sukcesem jest uratowanie życia dzieci, których matki, będąc w kryzysie rozważały aborcję. Tak jak nasza ostatnia podopieczna, która pokonała strach, niepewność i zdecydowała się urodzić dziecko mimo trudnej sytuacji. Dzięki Fundacji dziewczyna samotnie wychowując piątkę dzieci, kontynuuje studia, spłaca długi, przeprowadziła się do mieszkania, które pomogliśmy wyposażyć, została objęta pomocą duchową i prawną, układa swoje życie na nowo, a przede wszystkim cieszy się macierzyństwem.

Gdy ruszaliśmy z niesieniem pomocy potrzebującym kobietom, nie wyobrażaliśmy sobie skali potrzeb – zarówno potrzeb tych kobiet, jak i potrzeb Fundacji. Rzeczy na pierwsze paczki wypełniały mieszkanie i piwniczkę Magdy – Prezes Fundacji, a większe gabarytowo przedmioty przechowywały zaprzyjaźnione rodziny. Biuro znajdowało się w kuchni, a Darczyńcy, Wolontariusze i Podopieczni dopytywali co chwila, kiedy Bezcenni będą mieli swoją prawdziwą siedzibę.

Możliwości otworzyły się dzięki szczodrości i wsparciu Spółdzielni Mieszkaniowej Piaski Nowe, która wynajęła nam pomieszczenia magazynowe. O tym jak wyglądały pierwsze działania, aby zaadoptować te salki możecie zobaczyć tutaj https://www.facebook.com/fundacja.bezcenni/photos/pcb.157973268926509/159183662138803/?type=3&theater. Pracy był ogrom, a za razem jeszcze więcej radości, że wreszcie możemy posegregować rzeczy dla Mam i Maluszków oraz że mamy gdzie się spotykać i działać.

Dzięki Wam, drodzy Przyjaciele, Fundacja cały czas się rozwija, a wraz z tym wzrastają potrzeby lokalowe. Stąd pomysł na adaptację kolejnych pomieszczeń. Niestety ceny remontów są bardzo wysokie, a nie możemy ponosić ich kosztem bieżących działań i codziennej pomocy Podopiecznym. Bez tego zaplecza niemożliwe będzie ratowanie kolejnych dzieci od aborcji, pomaganie kobietom w kryzysie, wspieranie rodzin materialnie, psychologicznie i duchowo. Dlatego prosimy Was o wpłaty na zbiórkę „Magazyn Bezcennych” – remont i adaptacja pomieszczeń. Serdecznie Was zachęcamy do wsparcia i z serca dziękujemy za każdą wpłatę. Zajrzyjcie do zakładki Wesprzyj, gdzie dowiecie się konkretnie jak dokonać wpłaty na rzecz remontu Magazynu Bezcennych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *